in reply to dodoalexo🇸🇰

@dodoalexo🇸🇰 Ani letní ani zimní. Správný je ten čas, který je teď, protože je podle polohy slunce. To znamená, že v poledne by Slunce mělo stát nejvýše.
Jestli si to pamatuji správně, tak zimní čas byl zaveden jen jednou. Byl posunut o hodinu od současného, tedy vlastně o dvě hodiny od letního času.
in reply to dodoalexo🇸🇰

@dodoalexo🇸🇰 Vzhledem k tomu, že letní a zimní čas je jen výmysl lidí a nemá vliv na pohyb slunce po obloze tak se domnívám, že když si postavíš sluneční hodiny, tak budou ukazovat stejně bez ohledu na pošetilé nápady lidí. Tedy, myslím, že kolem poledne budou ukazovat stejně v létě i v zimě.
Ale může být rozdíl mezi létem a zimou v čase ranním a večerním. Protože Slunce vychází jinde v létě i v zimě a tak se stín toho kolíku bude promítat jinam.

Tato stránka používá cookies pro rozpoznávání znovu navštěvujících a přihlášených uživatelů. Pokud budete pokračovat v používání této stránky, souhlasíte s používáním cookies.