Skip to main content


Jedna z nejvíce očekávaných rodinných akcí bývá dovolená. Obvykle. Je to čas, který můžeme všichni dohromady strávit od rána až, no, do rána. Můžeme si společně zajít na procházku, na jídlo, někam si zajet a tak.

Tentokrát jsme společně strávili týden v Caorle v severní části Itálie. Caorle je staré rybářské městečko. Říká se mu malé Benátky a ne nadarmo. Některé staré uličky v centru jsou od pravých Benátek k nerozeznání. I když dnes rybářství už není hlavní způsob obživy obyvatel, přesto každý večer několik rybářských lodí vyráží na moře nalovit čerstvou várku pro místní rybí trh.

Historická podstata městečka je právě to, co na pobytu zde mám nejraději. Ve městě je několik kostelů, muzeum, skoro 1000 let stará věž se zvonicí, fakt úzké historické uličky podobné těm v Benátkách, krásné pláže, aquapark i promenády. A kromě toho výborné jídlo.

Jako příklad bych uvedl prosciutto a zmrzlinu. Zmrzlinu doporučuji kupovat jen v centru a to v jednom ze dvou konkrétních obchůdků. Tu vyráběnou řemeslně. Samozřejmě, že obchodů se zmrzlinou je zde více, ale proč bych si kupoval zmrzlinu některé z globálních značek nebo noname zmrzlinu z automatu či samoobsluhy, když za stejnou cenu (2€ v roce 2024) dostanu opravdovou řemeslnou lahůdku.

Tolik z letošní návštěvy Caorle. Už se těším na další. A ještě pár fotek:


#inspirace #cestování #Itálie
Okolí zvonice:


Výhled ze zvonice na moře a na město:


Radnice:

This website uses cookies to recognize revisiting and logged in users. You accept the usage of these cookies by continue browsing this website.