Skip to main content


jak jinak než hned ze začátku k té registraci jutuberů: "je to politický nástroj pro potírání konkurence na mediálním trhu ve prospěch státních medií, a samozřejmě nástroj pro to, aby mě při příští krizi prostě vysypali, odebrali licenci a poslali do ilegality, a ne jen mě samozřejmě, ale kdekoho, takováhle p*čovina se bude líbit tak maximalně jutuberům typu Kovy a podobně, lidi, kteří jsou se systémem a který s estabilishmentem budou vždycky kolaborovat, ať už bude nařizovat cokoliv. Konec je blízko, užijme si to dokud to trvá, možná nás blýskne Putin a možná nás jen zakážou v rámci EUsocíku .... příště mi odeberou licenci, protože neopakuju státní propagandu"

ale žilka nepraskla, takže zbytek jen poklidné počítání výhod atomové války, mezi které patří to, že v jejim případě už v pondělí nemusíte do práce, globálně po ní klesne teplota, bitcoin přežije a podobně
(na instanci f.cz je Bratříček dodáván citlivě v limitovaném množství, takže se jedná o výber jen z toho nejlepšího)

youtube.com/watch?v=s4X1GCIu_L…

#bratricek #čr #média #regulace #EUsocik #ods
#ceska_televize #RRTV

Tato položka byla upravena (4 days ago)
in reply to mistnipobocka

@mistnipobocka Bratříček to trefil. Je to další z nástrojů státní buzerace.

mistnipobocka reshared this.

in reply to Radim

@radim hlavně je to nesmysl, RRTV vytáhla 14 let starou směrnici a úplně ji popletla
in reply to Chao-c'

Sice chápu, ale osobně to omlouvat nechci - lidi zajímá ve finále ten výsledek práce jejich z daní placených zaměstanců* = úředníků a politiků. A ne to, co kdo z nich popletl. To je myslím jejich interní problém, ale pro uživatele, který si tuhle šarádu z daní platí, je podstatný finální výstup.

(*zaměstnanců - protože státních zaměstnanců - teoreticky vzato, dle toho, jak by to idealně mělo fungovat - ale jinak drábů, vzato realně a prakticky :)

Tato položka byla upravena (4 days ago)
in reply to mistnipobocka

no sice ano, náš současný systém je jen popáté rebrandovaný Bachovský absolutismus, ale na druhou stranu to nevidím tak dramaticky - spousta jiných možností by byla nejspíš ještě výrazně horších.

@radim

in reply to Chao-c'

Jako jak se to vezme... vždy může být hůř, vždy může být lépe. Dle mě bez nějakého tlaku na zlepšování či držení standardů bude cca vždy sklon sklouzávat k tomu horšímu, takže to kefrání do správy veřejných věcí je IMHO už jen proto potřeba.
Osobně vidím relaně a konketně jen do jisté šlupičky toho, jak ta správa v některých oblastech realně pobíhá, a fuguje to hrůzostrašně, co se korupčního prostředí a podvodů týká (z nákladů je reálná třeba jen 1/6, zbytek jde na korupci - zabetonovanou spolupráci pár nastrčrných soukromníků a konkretních ouřadů). Odjinud dostávám podobné zprávy. Pokud bych to vztáhl na celý systém (?), pak jde opravdu pod zámínkou veřejné správy o to, vytvořit nepřehledný systém, který pak jde s pár bílými koníky a podmáznutým úřednictvem dojit ve velkém, a lidi jen nutit do toho sypat prachy, vesměs mlčet nebo s nimi vytřít, když se moc ptají - kamarád co do toho jednoho případu vrtal a je jinak velmi zběhlý obchodně/administrativně dostal nakonec jen začerněné smlouvy a pár výmluv. Jiný kamarád mi navrdo řekl, že by ho přejelo auto, kdyby vypustil na veřejnost to, na čem se podílel. Za mě to už přestává být chyba systému stává se to fičurou systému. Proto to hodnotím jako systém, kde to úřednictvo nejsou slouhové (zaměstananci) ale drábové.
Ale to je můj pohled na věc daný mými zkušenostmi.
Tato položka byla upravena (3 days ago)
in reply to mistnipobocka

no ano, je to jako realitní bublina, ale bez těch realit. nebo jako kryptoměnové bublina bez kryptoměn.

Není to ale nakonec efektivnějš? vládní korupce má alespoň menší uhlíkovou stopu, než jiné bulbiny...

@radim

mistnipobocka reshared this.

in reply to Chao-c'

@xChaos @radim
Mi nejde až tak o ty prachy, ale o vědomí, že pokud krmíš mafianskou strukturu (za předpokladu, že to už jako mafii můžeš brát) tak tu strukturu posiluješ mocensky a umoňuješ jí růst. A co do nějaké doby může být přehlédnutelné, bude později jen snesitelné a nakonec Tě to může přerůst do té míry, že si to vezme od lidí takřka vše (nakonec případně i ty holé životy).
U BTC tam mám aspoň zatím to vědomí, že mě nikdo nenutí do něj investovat - aspoň ne tím stylem, jakým jinak státní struktura nutí lidi investovat do ní. A ano, leckteré nestátní projekty mají buď tržní formy tlaku, nebo budou právě sebe tlačit skrze spolupráci se státem a jeho tvrdou silou (zákony - soudy - a výkonnou složkou ve finále).
Mj. paradoxně myslím, že tomu BTC hraje do karet ne až tam ta spekulativní povaha, ale do značné míry i to, že státem vnucená měna je 1. skoro všude inflační (a myslím tu cílenou nominální inflaci) a za 2. že jsou její transakce omezovány. Původní idea BTC byla právě jít proti těmto dvěma věcem, a pokud by dnes 1. neexistovala inflace (apoň ta nominální část) a za 2. by byla větší možnost používat státní měny nekontrolovaně (např bez stropů na hotovost či bez omezení v posunech její digi-podoby i hotovosti mezi zeměmi), pak by značná část toho, na čem dnes kazatelé BTC svou reklamu staví neměla vítr v plachtách. Byla by to jen hračka spekulantů a ne plošně lidí, kteří si chtějí vydělat praci a šetřit ale prchají před inflací (či se bojí, že až se systém posere, tak jim stát peníze zabaví jako v US zabavili zlato či je s nimi nepustí ze země či udělá měnovou reformu jako v ČSSR).
A o státu a uhlíkové stopě viz můj pohled na vztah státu a trhu (ne jako opravdový regulátor, ale jako skrytá podpora největšiích tržních hráčů) vs. enviromentalismu ala ten zeitgeist.
in reply to mistnipobocka

tak myslel jsem to ironicky, ale záleží na tom, jaký level státní moci zrovna řešíš.

Ta věc, že jakákoliv firma dost velká na to, aby se uživila z nějakých realistických marží, už musí být plátce DPH, ta je dost nepříjemná. Mě kdysi Paroubkovo snížení hranice pro povinné přihlášení se k DPH dost srazilo vaz... přestal jsem být schopen vést si účetnictví, protože už muselo být podvojné a celkově jsem tomu zezačátku moc nerozuměl, víceméně jsem bral jako hotovou věc, že o to DPH musím koncákům zlevnit, apod. Vedlo to víceméně k transformaci z OSVČ na s.r.o. a to zase mělo řešit nějaké další problémy, které to nevyřešilo, ale spíš prohloubilo... no nic.

Jinak ta věc ale zase není tak špatná, když se člověk zamyslí nad regulací bankovnictví. Ta je teda spíš teoretická, a v praxi stejně realitní bublina roste, protože tahle země doopravdy není schopná vyvážet nic jiného, než baráky nastojato (že je nevyváží fyzicky, to je optický trik - zahraniční investoři to tu skupují...). Ale čistě teoreticky, fungující stát by realitní bublinu mohl zkrotit.

Stejně tak mi zaujalo, že půjčovat si můžou jen firmy, které předtím odvedly nějaké daně, tedy dosáhly zisku. Tenhle detail je zajímavý, rozhodně. Tolik nenáviděný Green Deal je o tom, že banky nebudou moci půjčovat na cokoliv, ale jen na udržitelné projekty. (Což je ve skutečnosti vlastně docela konzervativní přístup, protože se vždy předpokládalo, že celkovou příčetnost směřování společnosti hlídá nějaký "osvícený vládce"...)

Obecně mafii nehájím, spíš ironizuji. Mám za to, že korupce je poněkud systémová, v dnešní době. Fungující mafie by si zajistila monopol na to, aby nekradl nikdo jiný... všeobecné rozkrádání tedy mafii spíš podvrací...

Iluze dobrovolnosti u kryptoměn je iluze a zejména větší hráči na trhu kryptoměn jsou podle mě v určité pasti, pro jejíž pochopení je potřeba chápat, jak to celé funguje (bublina složitosti proof of work). To je ale zase jiná kapitola...

@radim

mistnipobocka reshared this.

in reply to Chao-c'

@xChaos
To se omlouvám, já tam určitou nadsázku (či ironii) taky cítil, ale nebyl jsem si jistý, jak moc je míněná jen jako nadsázka - sám mám sklony občas věci říkat ironickovážně, ale mi samotnému to pak často unikne v jakém smyslu je to od jiných :)
Za mě bych rád platil klidně daně vysoké, ale musel bych vidět, že to dává smysl, že to podporuje něco co je plně přínosné a ne opozit toho (+ vidět, že není pár velkých ryb, které se z toho umí vyvlíknout a mít přitom nakonec ten největší vliv na společnost) . A ideálně samozřejmě nějak byrokraticky jednoduše. Nojo :)
@radim

Tato stránka používá cookies pro rozpoznávání znovu navštěvujících a přihlášených uživatelů. Pokud budete pokračovat v používání této stránky, souhlasíte s používáním cookies.